AMSTERDAM – Op woensdag 20 Augustus was het na 10 jaar eindelijk weer tijd voor de nieuwste editie van SAIL.
Vanaf ongeveer 14.00uur stroomde de IJhaven weer vol duizenden boten. Maar de duizenden bezoekers die op de volgestroomde kades stonden te wachten en kijken kwamen voor de vele tall ships. De clipper stad Amsterdam was het schip dat vooraan vaarde. De boten kwamen binnen met salut schoten en bij vele boten werden de kleur vlag van het land van herkomst van het schip de lucht in geschoten.
Dit jaar word het event voor de 10e keer georganiseerd. Het event zelf duurt al 50 jaar. Het word elke 5 jaar georganiseerd en valt dit jaar samen met het 750jarig jubileum van de stad Amsterdam.
Defensie bracht nog een saluut met een aantal F35’s en helikopters aan de SAIL.
SAIL duurt tot 24 Augustus en er is dan een Sail out parade. Deze begint om 14.00uur en gaat via het Noordzeekanaal richting IJmuiden.
Video is hier te vinden: https://youtu.be/zK7FR8Y7RuU